Home / Tag Archives: пожар (page 2)

Tag Archives: пожар

Запален уште еден автомобил во Битола

Завчера околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“,  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на автомобил „мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а ...

Read More »

Запален “ ауди А 4” во Нова Битола

Во Битола повторно се јавија “пироманите “ . Денеска ,рано утрово, во еден часот по полноќ во битолската полиција е регистриран случај на опожарено возило во Нова Битола. Станува збор за автомобил марка „ауди А 4”, кое според полицијата не ...

Read More »

Пироманите повторно пеплосуваат автомобили во Битола

Практиката на палење возила годинава никако да престане, а и покрај интензивните истраги, најголем дел пиромани за битолчани сѐ уште се „невидливи“.                                                                                                                  Зачестено подметнувањето пожари   Кога се мислеше дека „пироманите“ во Битола конечно решија да се ...

Read More »

Жена изгоре при пожар во нејзината куќа во Буково

Трагедија вчера го потресе битолското село Буково, откако вчера околу 14.00 часот настанал пожар во куќа во сопственост на 76-годишната Драгица Ш. Од страна на екипа од ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат. Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна ...

Read More »

Поранешен “Прогрес “ заминува во историјата?!

Како што стојат работите сосема е извесно  дека најслатката фабрика во Битола за производство на кондиторски производи, поранешен “ Прогрес” а сегашен “ Виго 48” заминува во историјата!?. По пожарот што ја зафати оваа фабрика на почетокот на летото како ...

Read More »
error: Content is protected !!