Don't Miss
Home / Tag Archives: прилепски

Tag Archives: прилепски

Прилепски автобус се преврет кај Лесовац, најмалку тројца загинаи

Најмалку три луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Лесковац. Според РТС, автобус кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да воспостави контрола на лизгавиот автопат. Според некои српски ...

Read More »