Home / Tag Archives: ред

Tag Archives: ред

Ципрас преживеа, на ред е Преспанскиот договор

Дали македонското членство во НАТО не оди според предвиденото со оглед дека грчкиот парламент дефинитивно нема на иста седница да ги ратификува Преспанскиот договор и македонскиот протокол за НАТО. Грчкиот премиер Ципрас најави дека протоколот за НАТО ќе се ратификува ...

Read More »

Петрески: Мицкоски глуми опозиција

Филип Петровски од Деморактската фракција на ВМРО-ДПМНЕ во изјава за „Фокус“ вели дека не ни очекувал поддршка од лидерот Христијан Мицкоски за протестите против договорот со Грција и тврди дека Мицкоски е во таен договор со Заев. -Мицкоски е контролиран ...

Read More »

Советот на општина Новаци ја одржа 37-мата седница

Советот на општина Новаци имаше полни раце работа затоа што во рамките на денешната седница разгледаа и дискутираа за доста обемен дневен ред кој содржеше 30-тина точки за различни проблематики. Седницаата започна со усвојување на записникот за претходната 36-тата седница ...

Read More »

Советот на општина Новаци ја одржа 35–тата седница

Советниците од пелагониската општина Новаци денеска со полни раце работа . На одржаната 35- та седница разгледаа и усвоија околу дваесет точки и уште толку дополнувања кои беа ставени на дневен ред. Седницата започна со усвојување на записникот за претходната ...

Read More »

Седница на Советот на општина Новаци

Советот на општина Новаци во месец декември ќе има полни раце работа. Советниците се собраа на првата од вкупно трите седници кои се планирани да се одржат до крајот на оваа година. На дневен ред имаше 4 точки. Советниците донесоа ...

Read More »