Home / Tag Archives: Ременски

Tag Archives: Ременски

Што разговарал Боки по телефон

На денешното рочиште за случајот “Рекет” беа прочитани смс пораки, кои  на мрежата ” Whats app” од вештачењето на телефонот на обвинетиот Бојан Јовановски. Јовановски комуницирал со пратеничката Фросина Ременски, со Орце Камчев, Дејан Панделевски и Катица Јанева. Комуникацијата на ...

Read More »

Нема пари за дополнителни телохранители за Груевски

Фросина Ременски, потпретседателка на СДСМ го прокоментира на својот фејсбук статус барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за зголемување на бројот на телехранители оти имал закани по живот. „Ако логиката на долунаведеното е дека, овчарот треба да го штити ...

Read More »