Home / Tag Archives: Републија

Tag Archives: Републија

Заев: Ситно броиме

Во прашање се денови да се случи телефонскиот разговор меѓу премиерите на Македонија и на Грција, и во моментот се уште се создаваат околностите за да се реализира тоа. Ова го порача денеска премиерот Зоран Заев на маргините на завршната ...

Read More »