Home / Tag Archives: реванш

Tag Archives: реванш

Се решено за 10 минути

Полскиот Лех Познањ го пречека Пелистер и славеше со убедливи 4:0. Домаќинот во интервал од 28. до 38.минута постигна три гола, преку Нилсен од пенал, Шитум и Мајевски, а во 57.минута Ситум со својот втор гол го постави конечниот резултат. ...

Read More »

Пелистер на чекор до Првата лига

Фудбалерите на Пелистер, со победата над  Хоризонт  Турново  на стадионот  “Ѓорче Петров” во Скопје  од 2:1, во рамките на бараж натпреварите  се на чекор до  пласманот  во Првата фудбалска лига. На стадионот “Ѓорче  Петров “  Хоризонт  Турново поведе со 1:0  ...

Read More »