Home / Tag Archives: Ристо

Tag Archives: Ристо

ВМРО и Груевски протестираа пред Шутка

Вечерва, опозициската ВМРО ДПМНЕ , во знак на револт од притворите , организираше протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари.  На протестот дојде и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, но не се обрати, а ги избегна и да одговори ...

Read More »