Home / Tag Archives: ручек

Tag Archives: ручек

Иванов го бојкотираше божиќниот ручек кај поглаварот Стефан

Претседателот на државата Ѓорѓе Иванов денеска не присуствуваше на божиќниот ручек кај проглаварот на МПЦ, Стефан, кој секоја година традиционално се одржува. На божиќниот ручек присуствуваа премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Read More »