Home / Tag Archives: С.А.Р.С

Tag Archives: С.А.Р.С

С.А.Р.С настапи на плоштадот “ Гоце Делчев “

Синоќа на плоштадот „Гоце Делчев” во Битола се одржа главниот музички настан од годинашното 17 издание на фестивалот „Битола отворен град”. На отворената сцена на плоштадот настапи култниот белградски алтернативен рок бенд “С.А.Р.С.”, кои имаа речиси двочасовен настап. И покрај ...

Read More »