Home / Tag Archives: се тресе

Tag Archives: се тресе

Охрид повторно се тресе

Во 4 часот и 14 минути во Охрид се случи уште еден земјотрес, последен во серијата земјотреси што ги вознемирија граѓаните на Охрид последните денови и по рекордниот од 5,1 степени според Рихтеровата скала што се случи денес рано попладне ...

Read More »