Home / Tag Archives: Сингелик

Tag Archives: Сингелик

Протест на жителите од Сингелиќ

Жители на скопската населба Сингелиќ вечерва излегоа на протест, откако полицијата за време на полицискиот час уапсила три лица. Лицата се уапсени бидејќи не ја почитувале забраната за движење од 16 часот до 5 часот наутро, меѓутоа дел од жителите ...

Read More »