Home / Tag Archives: сопруга

Tag Archives: сопруга

Се изгуби битолчанка

Вчера во 17.20 часот во СВР Битола, Р.Р.(41) од Битола, пријавил дека на 27 септември во времето од 14 до 15 часот, неговата сопруга М.Р.(32) се оддалечила во непознат правец. Битолската полиција презема мерки за пронаоѓање на жената.

Read More »

Кежаровски една година во Германија

Новинарот Томислав Кежаровски кој една година беше во притвор, и преку чија состојба тогашната опозиција ја водеше битката со власта и пред меѓународна заедница, замина во Германија, Тој замина за Германија со едногодишна стипендија која му беше доделена од Германската ...

Read More »