Don't Miss
Home / Tag Archives: СПЦ

Tag Archives: СПЦ

Нова забрана од СПЦ за прослава на Прохор Пчински

Српската православна црква и годинава нема да дозволи официјалната делегација на Македонија овој пат предводена од премиерот Зоран Заев да го посети манастирот „Прохор Пчињски“ по повод одбележувањето на Илинден, пишува српскиот весник „Ало“, цитирајќи извор од СПЦ. Патријархот Иринеј ...

Read More »