Don't Miss
Home / Tag Archives: сторител

Tag Archives: сторител

Запален уште еден автомобил во Битола

Завчера околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“,  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на автомобил „мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а ...

Read More »

Тешка кражба на земјоделска аптека во Битола

Непознат сторител извршил тешка кражба и од земјоделска аптека во Битола успеал да украде 8.100 денари, земјоделски и ветеринарни лекови во вредност од околу 480.000 денари. Времето кога крадецот влегол во аптеката не се знае. Непознатиот сторител кражбата ја извршил ...

Read More »