Home / Tag Archives: Струга

Tag Archives: Струга

Комплетната листа на кандидатите во “петката„

Изборна единица 5: 1. Игор Дурловски од Битола 2. Антонио Милошоски од Кичево 3. д-р Силвана Ангелевска од Битола 4. д-р Кирил Пецаков од Охрид 5. Јован Јаулески од Струга 6. Олга Лозановска од Битола 7. Ѓорѓија Сајковски од Кичево ...

Read More »

По Груевски и Села не ги признава изборите

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села не ги признава резултатите од денешното гласање за локалните избори на кое, како што изјави вечерва,  имало поткуп и уцени на гласачи вршени од партиски активисти заедно со полицијата на „правната држава“. – ...

Read More »

Спасувачите од Карпош на обука во Црвениот крст – Струга

Викендов, сабота (09.09.2017), припадниците на единицата за заштита и спасување од Општина Карпош, заминаа на петдневна обука во Солферинг центарот за обука при Црвениот Крст во Струга. Во рамките на обуката, спасувачкиот тим од Општина Карпош ќе се стекне со ...

Read More »