Don't Miss
Home / Tag Archives: термини

Tag Archives: термини

Репертоар на БНТ од 17 до 22 ноември

Ова е репертоарот  на Битолскиот Народен театар од 17 до 22 ноември 17.11.2014 (понеделник)          19,30  часот „Без паника“ автор:Мика Мулуахо режија: Благој Мицевски 18.11.2014 (вторник)              19.30 часот „Без паника“ автор:Мика ...

Read More »

Репертоар на БНТ од 10 до 16 ноември

  За сите љубители на театарската уметност, ве информираме за репертоарот на Битолскиот Народен театар и претставите што ќе се одиграат следната недела. 11.11. 2014(вторник) 19.30 ч. „Без паника” автор: Мика Мулуаху режија: Благој Мицевски 12.11.2014 (среда) 19.30 ч. „Хамлетмашина” ...

Read More »

Вечерва започнуваат проекциите на филмот “Деца на сонцето“ во 3Д киното

Од вечерва во 3Д киното на Центарот за култура- Битола започнуваат проекциите на приказната за љубовта „Дeца на сонцето ” македонскиот игран филм што беше премиерно  прикажан на свеченото зaтворaње на Филмскиот фестивал “Браќа Манаки“. Проекциите на филмот “Деца на ...

Read More »

Термини за проекциите на филмот “До балчак“

Македонскиот филм на режисерот Столе Попов “До балчак“ чија премиера беше на Интернационалниот филмски фестивал “Браќа Манаки“ овие дена се прикажува во големата сала на Центарот за култура. Во продолжение се термините за проекциите на филмот за кој најмногу се ...

Read More »