Home / Tag Archives: Тодоров

Tag Archives: Тодоров

Притвор за атентаторот на Тодоров!?

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лицето кое вчера пукаше во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Осомничениот се гони за сторени две кривични дела и тоа Убиство од член 123 во врска со член ...

Read More »

Дедото на малата Тамара пукаше во екс министерот Никола Тодоров

Љупчо Стојановски(60) од велешкото село Каласлари со два истрела од огнено оружје денеска се обиде да го убие  екс  министерот за здравство, Никола Тодоров. Инцидентот се случи околу 12 часот пред Министерството во моментот кога Тодоров излегол од автомобил и ...

Read More »