Home / Tag Archives: Трабспортер

Tag Archives: Трабспортер

СЈО отвори 7 нови истраги

Специјалното јавно обвинителство објави отпочнување на седум нови постапки против вкупно 17 лица, кои се сомничат за лоупотреба на службена положба и овластување, измама во службата и други злоупотреби. „Странски служби“, Друмарина“, „Рентген“, „Продуцент“, „Лидери“, „Тарифа 2“ и „Транспортер 2“, ...

Read More »