Home / Tag Archives: цех

Tag Archives: цех

СДСМ: Цехот од дефектите во РЕК ќе го платат граѓаните

-Она што го кажувавме и на што предупредувавме денеска се случи. РЕК Битола е во тотален колапс. Денеска не се во функција сите три блокови на рударско енергетскиот комбинат- рече на прес-конференција лидерот на битолските социјалдемократи и пратеник, Васко Ковачевски. -Бидејќи повеќе ...

Read More »