Home / Tag Archives: умираме

Tag Archives: умираме

Комитите со закани кон полицијата

Од навивачката група Комити со статус на социјалната мрежа фејсбук и се обратија на полицијата, која вчера употреби димни бомби и солзавци против демонстрантите кои протестираа пред Собранието. Комитите упатија и закани, доколку полицијата повтори употреби агресија навивачката група порачува ...

Read More »