Don't Miss
Home / Tag Archives: верижен

Tag Archives: верижен

Верижен судар во Словенија:Едно лице загина, 30 повредени

Едно лице загина, а 30 се повредени во верижен судар на 50 автомобили во централна Словенија, по снежното невреме, проследено со силен ветер, пренесе МИА. Во несреќата загина 25-годишен државјанин на Швајцарија, а во болница во Љубљана се примени 14 ...

Read More »