Don't Miss
Home / Tag Archives: Виена

Tag Archives: Виена

Наредбата за напад на Собранието стигнала од Виена

„Нападите во Собранието ќе останат длабоко врежани во историјата на Македонија. Напаѓачите, кои денес се на обвинителната клупа, преку доказите ќе се види дека биле предводени од Александар Василевски-Нинџа и Никола Митровски- Кољо. Полицајците, пак, се поставиле на нивна страна. ...

Read More »

Името на Македонија ќе се договара во Виена

Обединетите нации попладнево информираа дека шефовите на дипломатиите на двете земји Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе имаат средба со медијаторот Метју Нимиц на 30 март во Виена. -Mетју Нимиц, специјалниот претставник на Генералниот секретар ќе има заедничка средба со ...

Read More »