Don't Miss
Home / Tag Archives: владо јаневски

Tag Archives: владо јаневски

Битолчанец ја запроси саканата на концертот на Владо Јаневски

На вечерашниот концерт на Владо Јаневски на Хераклеја, битолчанецот Јоцо Ѓорговски ја искористи приликата и пред многубројната публика на романтичен начин ја побара неговата сакана за жена. По нејзиниот потврден одговор брачниот пар доби аплауз од присутните. Им честитаме!

Read More »

Утре се затвора Битфест

Со спектакуларен концерт на најголемата македонска музичка ѕвезда, на античкиот локалитет Хераклеја, Владо Јаневски, и изложбата на фотографии на фоторепортерот и новинар на Битолски весник , Сашо Ристевски, во Магазата, утревечер, на 29 август, официјално се спушта завесата на годинашното ...

Read More »