Home / Tag Archives: ВМРО ДПМНР

Tag Archives: ВМРО ДПМНР

35 кандидати за локален лидер на ВМРО ДПМНЕ

На конкурсот на партијата за избор на координатор на ВМРО ДПМНЕ Битола се пријавиле 35 кандидати дознава порталот на Битолски весник. Мегу пријавените кандидати се: актуелниот координатор, Борче Димитровски, екс директорот на Нискоградба, Кире Крстевски, советникот Иванчо Тошевски, екс советникот ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ повика на бојкот на Илинденските прослави

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека на седницата на Централниот Комитет одржана на 29-ти овој месец, се разговарало за се погласните шпекулации дека за време на чествувањето на македонскиот национален празник Илинден ВМРО-ДПМНЕ наводно ќе организирала инциденти и насилства. „Централниот Комитет исто така ...

Read More »