Home / Tag Archives: воена

Tag Archives: воена

Миленко бара од Иванов да прогласи воена состојба

Водителот, Миленко Неделковки, по синоќешните протести против договорот со Грција, денеска побара од претседателот да воведе воена состојба доколку дојде до уште еден судир меѓу демонстрантите и полицијата. „Уште еден ваков чин на насилство од хунтава ќе значи дека Претседателот ...

Read More »