Home / Tag Archives: ЗА НЕ ДО

Tag Archives: ЗА НЕ ДО

“ЗА НЕД ДО” повторно го “ освои “ Солун

Академијата за боречки вештини “ЗА НЕД ДО” на 6-тиот интернационален  и 10-тиот традиционален сегрчки шампионат во боречки вештини “Мигдониа” 2017-та кои се одржаа во Солун и овој пат постигнаа огромен успех. Македонскиот тим, составен од 21 натпреварувач, кои се натпреваруваа ...

Read More »

Златко ја покори Грција

На покана на Светската федерација за боречки вештини а во организација на Грчката федерација за боречки вештини викендот во Паралија – Катерини, Република Грција се одржа меѓународниот отворен турнир на кој учествуваа соседните земји на Грција со околу 300 натпреварувачи. ...

Read More »