Don't Miss
Home / Tag Archives: Заев. Села

Tag Archives: Заев. Села

Заев и Села се договорија

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села се договорија. Заев ќе може да смета на гласовите на Алијансата на Албанците во гласањето на финалната фаза за измени на Уставот, откако прифатил дел од нивните барања на ...

Read More »