Don't Miss
Home / Tag Archives: закани

Tag Archives: закани

Комитите со закани кон полицијата

Од навивачката група Комити со статус на социјалната мрежа фејсбук и се обратија на полицијата, која вчера употреби димни бомби и солзавци против демонстрантите кои протестираа пред Собранието. Комитите упатија и закани, доколку полицијата повтори употреби агресија навивачката група порачува ...

Read More »

Талески контра Груевски

Во изминатите денови ВМРО ДПМНЕ делува како раштимован оркестар. Додека лидерот на партијата Никола Груевски и некои негови локални координатори во изминатите денови со дрвја и камења фрлаа на наводната  нерегуларност на изборите, партискиот  инженеринг, криминалните избори, поткуп на гласачите ...

Read More »

Југ со закани до Груевски

Фала што не намести на 27-ми, фала што не нарече насилници, напиша уапсениот Игор Југ во пораката до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, објавена на  неговиот фејсбук профил. Тој е уапсен за инцидентите од крвавиот четврток во Собранието, каде што ...

Read More »

Осуда на инцидентот со Нова ТВ

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудува денешниот инцидент по информациите дека екипа на НОВА ТВ била нападната и попречена да го следи собирањето потписи против наводната изградба на мигрантски кампови во населбата Аеродром од страна на ...

Read More »

Груевски има(л)закани по живот.Неопходни се 20 телохранители

Партијата на Никола Груевски потврди дека тој бара најмалку 20 телохранители и дека се чувствува загрозен, но не даде одговор на прашањата кој му се заканува на екс премиерот и зошто тие закани не се пријавени во полиција. „Претседателот на ...

Read More »

Груевски бара уште 20 бодигардови

Поранешниот премиер Никола Груевски бара од МВР најмалку 20 лични обезбедувачи – дознава ТВ 24. Според нашите информации, екс премиерот го поднел барањето на петти месецов, а во него навел дека добивал бројни закани во изминатиот временски период. Освен заканите, ...

Read More »

Запалени две патнички возила во Битола

По извесна пауза, во Битола повторно пироманите стапија на сцена. Рано изутрина, околу три часот и 40 минути, на улицата “Тошо Даскало“ кај месноста викана “Областа“, засега непознати сторители опожариле две патнички возила марка “тојота корола“ и “бмв“.   Според ...

Read More »