Don't Miss
Home / Tag Archives: завршница

Tag Archives: завршница

Пелистер финалист

Фудбалерите на Пелистер се пласираа во финалето на купот, по победата над Академија Пандев во рулет пенал завршница. Во финалето Пелистер ќе го брани купот проив екипата на Шкендија, која ја елиминира Ренова.  

Read More »

Вечерва се спушта завесата на Битола Шекспир фестивалот

Со претставите „Сонети“ и „Ш“ во изведба на Битолскиот театар, вечер се спушта завесата на најновото издание на „Битола Шекспир фестивал“. Според Валентин Светозарев и Благој Мицевски, првите луѓе на фестивалот во Битола, годинaшниот „Битола Шекспир фестивал“ беше во знакот ...

Read More »

В сабота свечено отворање на новата Зоолошка градина

По повеќемесечни активности, деновиве, конечно, завршија активностите за реконструкција на Зоолошката градина во Битола. Свеченото отворање на реконструираната Зоолошка градина, која доби целосно нов лик, ќе биде в сабота, со почеток во 11 часот, кога ќе се одржи голем музички ...

Read More »