Home / Спорт / Академски час на Тумбе Кафе од Академија Пандев

Академски час на Тумбе Кафе од Академија Пандев

Фудбалерите на Академија Пандев победија против Пелистер во Битола со 3-4. Иве Трифуновски во шестата минута го отвори резултатот за битолскиот прволигаш, но потоа „пандевци“ возвратија со погодоците на Вареловски и на Балдовалиев. Искусниот Балдовалиев во 47.минута постигна гол од 40 метри, лобувајќи го Илче Петровски. Пет минути подоцна Ѓорѓи Стоилов зголеми на 1-4. Јован Попзлатанов и Мартин Ковачев од пенал намалија на 3-4 до крајот, за 7+ и во Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*