Don't Miss
Home / Uncategorized / Бик усмрти битолчанец

Бик усмрти битолчанец

Битолчанецот со иницијали  Симе Ѓ. вчера во  претпладневните часови   го напасувал својот добиток во атарот  на селото Брезово, демирхисарско, кога во еден момент бик тежок околу 400 килограми почнал да го удара по главата и телото.

Околу 11:20 часот Симе бил пренесен во Здравствениот дом во Демир Хисар од каде веднаш бил препратен во Клиничката болница во Битола, но од здобиените повреди починал по патот кон болницата.

 

Б.В.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*