Home / Македонија / Честитка од премиерот Зоран Заев по повод 11 октомври

Честитка од премиерот Зоран Заев по повод 11 октомври

Премиерот Зоран Заев упати честитка до сите граѓани по повод 11 октомври, Денот на народното востание, денот кога, како што се наведува, македонскиот народ и сите граѓани во Македонија ја покажаа својата волја, одлучност и храброст да се борат за најсветото, слободата.

Овој ден нека ни биде потсетник да го чуваме она што го наследивме и од Македонија да направиме подобра држава, поубаво место за живеење. Да направиме чекор повеќе во освојувањето на слободата за сите наши граѓани, напиша премиерот Зоран Заев  на својот Фејсбук профил.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*