Home / Uncategorized / Иселиле цел остров за да уживаат сами на медениот месец

Иселиле цел остров за да уживаат сами на медениот месец

Холивудската двојка и сега веќе официјално маж и жена, Бред Пит и Анџелина Џоли по својата венчавка се сместиле на островот Гозо во близина на Малта, каде ќе го поминат медениот месец, јавуваат светските медиуми.
Новопечените сопружници ќепоминат два месеци на Медитеранот снимајќи најнов  филм. Тие веднаш се погрижиле никој да не им пречи па на мештаните на островот им платиле на два месеци да го напуштат островот.
Според некои информации само за сместување платиле 200.000 долари. На островот Гозо веќе почнала изградба на филмскиот сет кој треба да ја долови француската ривиера, каде ќе биде сместена приказната на филмот на Анџелина и Бред.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*