Don't Miss
Home / Свет / Се урна мал авион во САД, пет лица загинаа

Се урна мал авион во САД, пет лица загинаа

Пет лица загинаа при пад на мал авион, кој се урна покрај аеродром, северно од Денвер, соошти американската Национална служба за безбедност.
Портпаролот на Службата изјави дека сите патници во авионот Пипер ПА-46, загинале.

На лице место животот го загубиле тројца од нив, а двајца биле одведени во болница, каде им подлегнале на повредите.

Причините за трагедијата не се познати.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*