Home / Култура / Крис Менџис пристигна во Битола

Крис Менџис пристигна во Битола

Легендарниот Крис Менџис е првиот гостин кој пристигна во Битола за фестивалот” Браќа Манаки “.
Британецот Крис Менџис во Битола пристигна со сопругата Џудит Ан Менџис. Менџис беше пречекан од директорката на фестивалот Лабина Митевска. Тој во Битола ќе остане до среда.

kris

Крис Менџис е добитник на наградата за животно дело “Златната камера 300” за животно дело.
Тој во вторник од 13.30 во малата сала на Центарот за култура ќе одржи мастер час.

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*