Home / Вести / Одложено судењето за “ Рекет “. Катица била грипосана

Одложено судењето за “ Рекет “. Катица била грипосана

Судењето за случајот „Рекет“, кое беше закажано за денеска, се одложува на барање на одбраната на обвинетата Катица Јанеца.

Адвокатите Дељо Кадиев и Ирена Фрчковска во барањето за одложување до судот навеле дека Јанева има хронична болест и затоа според препораките на Владата треба да остане дома.

За денеска беше предвидено на судењето да сведочат обвинителите од тимот на СЈО, кои ги предложи Јанева.

Поранешната шефица на СЈО е во домашен притвор, а првообвинетиот Бојан Јовановски е во притвор во истражниот затвор „Скопје“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*