Home / Спорт / Павле Павловиќ потпиша двегодишен договор со Пелистер

Павле Павловиќ потпиша двегодишен договор со Пелистер

По неколку дена тренинзи во Битола, српскиот интернационалец Павле Павловиќ ги задоволи првите луѓе на клубот и тренерот Касим Каменица и потпиша двегодишен договор со Пелистер.

Павловиќ има 23 години, потекнува од нишката школа и од ракометно семејство.

Тој е новиот лев бек на Пелистер во очекување на одлуката на арбитражата на РФМ за случајот Дрогришки.

Со Павловиќ битолскиот суперлигаш веќе има шест новајлии во играчкиот кадар од минатата сезона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*