Home / Спорт / Пелистер второлигаш?

Пелистер второлигаш?

По поразот на Пелистер од Шкупи од 2:0 на стадионот под Тумбе Кафе  и победата на Скопје над Победа се чини дека битолскиот прволигаш ги загуби сите, дури и теоретски шанси за опстанок во Првата лига.

Во последното коло Пелистер се среќава со старо новиот шампион Шкендија во кој натпревар нема никакви шанси, а дури и во случај на победа над Шкендија што е крајно нереално на битолскиот прволигаш му нема шанси з аопстанок.

Така Пелистер по победата над Вардар во Скопје од 2:3 против Шкупи ја пропушти и последната шанса за опстанок во Лигата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*