Don't Miss
Home / Uncategorized / “Рекетарите“ седнаа на обвинителна клупа

“Рекетарите“ седнаа на обвинителна клупа

Тројцата обвинети во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Зоран Милески Кичеец седнаа на обвинителна клупа во Кривичниот суд.

Судењето почна со еден час задоцнување, бидејќи се чекаше Јовановски да биде донесен од затворот во Шутка.

Јанева и Кичеец беа донесе во суд со полициска придружба од домашен притвор, а Боки 13 од Шутка со полицаец кој го држеше додека се движеше.

Јанева дојде со двајцата адвокати, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, Кичеец седна на обвинителна клупа со адвокатите, Сања Алексиќ и Александар Новаковски, а Боки 13 со адвокатот Сашо Дуковски.

Рочиштето веднаш на почетокот беше прекинато поради технички проблем со озвучувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*