Don't Miss
Home / Uncategorized / Заев бил на мета да биде убиен

Заев бил на мета да биде убиен

Јавното обвинителство сомничи еден од обвинетите во настаните од „крвавиот четврток“ дека имал намера да пука во актуелниот премиер, Зоран Заев.

-Еден од обвинетите се насочил кон Заев посегнал по пиштолот кој го носел, но не испукал кон пратеникот затоа што бил заштитен од обезбедувањето – изјавија од Обвинителството на денешната прес конференција на која информираа дека е поднесено обвинение против 30 лица.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*