Don't Miss
Home / Tag Archives: автомобили

Tag Archives: автомобили

Кампања „Паркирај совесно и одговорно“

Потребата за паркинг места е сѐ поистакната заради континуираниот пораст на бројот на моторни возила во РСМС, зголемениот број на жители во населените места и модерните навики на луѓето за почесто користење на индивидуално моторно возило наместо јавен превоз или ...

Read More »

Борисов им објави војна на тајкуните

Бојко Борисов на сите големи бугарски газди кои бараат помош од Владата за справување со последиците од пандемијата им даде невообичаено решение. Во сиромашната Бугарија моментно според полициските статистики има три возила марка бугати, какво што вози Роналдо,241 автомобил марка ...

Read More »

Запалени два автомобила во Битола

Рано утрово во Битола биле запалени два автомобила. Според полицијата, утрово  околу 4 часот  во Битола, на ул. „Димче Лехчански” опожарени се паркирани автомобили  “хјундаи“, и автомобил “мерцедес“. Полицијата  превзема мерки за расчистување на настанот. Палењето на автомобили во Битола ...

Read More »

Приведени двајца битолчани за палењето на возилата

Во врска со последните палења на автомобилите во Битола кои се случија вчера и денеска во кои беа опожарени дури шест возила според извори на Битолски весник  приведени се двајца осомничени. Тие се наоѓаат во битолската полиција, а во текот ...

Read More »

СДСМ: Палењето на автомобилите нема да не исплашат

По пожарот во кој вчера настрада возилото на активистката на СДСМ, Јасминка Кочевска со реакција се јавија од СДСМ Битола. -Разорниот ефект кој „Вистината за Македонија” го има врз актуелната власт, охрабрениот и се погласен народ, масовноста и енергијата кои ...

Read More »

Синоќа запалени уште две возила во Битола

Рано изутрината околу три часот по полноќ во Битола се опожарени уште две патнички возила. Опожарени се патничко возило од марката „Опел корса„ сопственост на Х.Т. и патничко возило марка „Мазда“. Според некои очевидци утрината околу три часот се слушнала ...

Read More »

Пироманите повторно пеплосуваат автомобили во Битола

Практиката на палење возила годинава никако да престане, а и покрај интензивните истраги, најголем дел пиромани за битолчани сѐ уште се „невидливи“.                                                                                                                  Зачестено подметнувањето пожари   Кога се мислеше дека „пироманите“ во Битола конечно решија да се ...

Read More »