Home / Tag Archives: бара

Tag Archives: бара

Чулев бара воведување на полициски час

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во вечерашното гостување на Канал 5 на прашањето дали тој е за воведување полициски час, рече дека тој секогаш е за најостри мерки. -Јас како министер секогаш се залагам за најостри мерки. Само ...

Read More »

Општината (по)бара обештетување од превознциите, тие се закануваат со бојкот на “бесплатниот” превоз

Продолжението од судскиот процес во случајот “ Транспортер “ кој деновиве беше  прекинат  ќе се одржи на 27 април. До тогаш Општината Битола треба да го прецизира оштетното побарување  кое го бара од превознциите. Иако пред тоа Општината Битола наводно ...

Read More »

СЈО го елиминира Талески од трката за градоначалник

Иако ВМРО ДПМНЕ сеуште размислува со кој кандидат за градоначалник да излези на престојните локални избори сепак едно е извесно. Актуелниот градоначалник на Битола, Владимир Талески речиси сигурно отпадна од конкуренција. Иако тој имаше амбиции да се трка за четвртиот  ...

Read More »