Don't Miss
Home / Tag Archives: битолчанец

Tag Archives: битолчанец

Битолчанец со трактор се обидел да влезе во казино, лишен е од слобода

Полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 40 годишниот битолчанец со иницијали П.К. откако со трактор се обидел да влезе во казино во Битола.Битолчанецот се сомничи дека вчера на 18.03.2024 околу 23.35 часот со трактор оштетил влезна врата ...

Read More »

Блиски членови на покојниот битолчанец позитивни на коронавирусот

                             Според здравстевниот билтен на Министерството за здравство во Битола  во изминатото деноноќие  регистрирани се две лица позитивни на коронавирусот.           Двајцата новозаболени од  ковид 19,  според  информацијата од Министерството  за здравство  се членови на потесното семејство на 63 ...

Read More »

Битолчанец сакал да прегази полицајци

Како што информираа од полицијата на 18 август околу 23.30 часот при обид да се изврши преглед на возило и лице, пријавениот со своето возило со голема брзина се упатил кон полициските службеници, обидувајќи се да ги прегази.

Read More »

Битолчанец убиен во неговиот дом во Австралија

Триесет и шестгодишниот битолчанец Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија. Како што пренесуваат австралиските медиуми, Димитровски е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и ја запали Дана Вулин, по што беше осудена на ...

Read More »

Ограбен битолчанец пред „Саат кулата“

Вчера, околу 21:30 часот пред „Саат кула“ во Битола две непознати лица го ограбиле 62-годишниот Л.А., при што му го одзеле паричникот во кој имало лични документи и 9.390 денари. – Еден од сторителите со чадор го удрил Л.A. во ...

Read More »

Битолчанец зел 180.000 денари во кредитна измамa

 СВР Битола поднесе кривична пријава против 29-годишниот битолчанец  Т.Р. поради основано сомневање дека со измама зел 180.000. денари. Битолчанецот го убедил на измаменото лице дека тие пари се потребни за аплицирање и аванс за да добие кредит од 10.000 евра.

Read More »

Битолчанец пронајден мртов во домот

На 23.07.2016 година околу 17.00 часот во Битола на ул. „Браќа Миладинови“, во сопствената куќа бил пронајден починат Б. Д. (53). Од страна на доктор од Итна медицинска помош констатирана е смрт без видливи траги на насилство. Увид извршила екипа од ...

Read More »

Чесност на дело: Битолчанец пронашол и вратил поголема сума пари

СВР-Битола денеска соопшти и јавно му честиташе за постапката на битолчанец кој во текот на вчерашниот ден пронашол, пријавил и вратил поголема сума парични средства. Магадалена Димитровска, советник за односи со јавност во СВР-Битола, информираше дека во текот на вчерашниот ...

Read More »

Тинејџер ја претепал поранешната девојка

Триесет и седумгодишна битолчанка вчера во полициска станица пријавила дека истиот ден нејзината малолетна ќерка била претепана од поранешното момче. Осумнаесетгодишниот А.К. насилно ја однел во неговиот дом, ја затворил во една од собите на куќата, каде физички ја нападнал ...

Read More »

Битолчанец извршил полов напад врз малолетни деца

Битолчанецот Д.Т. на возарст од 58 години е осомничен дека извршил полов напад врз две малолетни деца. Според СВР Битола лицето Д.Т. (58) од Битола, во периодот од 20.01.2015 година до 19.02.2015 година во Битола во повеќе наврати вршел полов ...

Read More »