Home / Tag Archives: блокираа

Tag Archives: блокираа

Роми вечерва го блокираа патот над Битола

Вечерва магистралниот пат над Битола е блокиран. Локалното население кое живее на периферијата над градот од левата и десната страна на магистралниот пат, излегло на протест во знак на револт оти како што велат останале без електрична енергија. Како што ...

Read More »