Home / Tag Archives: бомба

Tag Archives: бомба

Мицковски најави “бомба “ за криминал во власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалната мрежа фејсбук најави дека во 16 часот ќе објави „бомба“ за наводен криминал на власта. -Во една прилика соопштив дека во Македонија се случува колективен грабеж полош од транзицијата, последиците од неработењето и ...

Read More »

Заев: Ниту министрите не се согласуваат со расипништвото на Владата

Опозицискиот СДСМ денеска го објави шестиот по ред пакет „бомби“ од, како што првично рекоа, над 20.000 неовластено прислушувани разговори од страна на УБК. Од 11-те телефонски разговори помеѓу, како што беше речено, министрите за финансии и за внатрешни работи ...

Read More »

Заев ја фрли и втората „бомба“

Најголемата опозициска партија СДСМ, денеска одржа прес-конференција на која претседателот Зоран Заев објави нови аудио снимки од телефонски разговори кои како што рече се доказ за криминални активности на владејачките структури што во изминативе месеци беа најавувани како „бомби”. Денешната ...

Read More »