Don't Miss
Home / Tag Archives: Бончановски

Tag Archives: Бончановски

Осум 8 години затвор за Талески и 6,5 за Бончановски за случајот „Транспортер“

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески се осудува на казна затвор во траење од 8 години за злоупотреба на службената положба и овластување за случајот „Транспортер”. Останатите обвинети дел добија затворски казни во траење од 2 и пол до 6 ...

Read More »

Taлески се повика на амнестијата на Иванов

                                     Со изнесување на завршните зборови на  екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески и секретарот  на Општината, Слободан Бончановски, по двете одложувања, денеска во Скопје прдолжи судскиот процес “ Транспортер“.           На денешното судење завршни зборови дадоа Талески и ...

Read More »

Распит на газдарицата на “Транскоп“, Пида Крстевска

Денеска во Скопје продолжува судењето во случајот “ Транспортер“. На денешното рочиште треба да биде распрашана сопственичката на “ Транскоп “ Патнички сообракај Елпида Крстевска, која според дел од обвинетите е таа која најмногу профитирала од “ Транспортер “ и ...

Read More »

Наташа го суспендира Бончановски од работа

Екс секретарот на Општина Битола и раководител на Одделението за финансии, Слободан Бончановски е суспендиран од работа. Боначновски е суспендиран врз основа на членот 80 од Законот за административни службеници, според кој административен службеник може да биде суспендиран од институцијата ...

Read More »

По “Транспортер 1“ и “ Транспортер 2“

По “ТРанспортера 1“ СЈО денеска го отвори и “ Транспортер2“ во кое се осомничени  десет  лица, меѓу кои  поранешниот градоначалник Владимир Талески,  секретарот на  Општината, Слободан Бончановски, пет  превозници и тројца поранешни директори на  училишта. -Од прибраниот доказен материјал  за ...

Read More »

Нови кривични пријави од СЈО за Талески и Бончановски

На денешната прес конференција на СЈО беше обелоденето дека СЈО поднесе нови кривичи пријави против екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески и секретарот на Општината Слободан Бончановски како и некои  управители на автопревозни претпријатија и директори на основни и сренди ...

Read More »

Бончановски на платен список во Општината, а работи за Евиденција

Секретарот на Општината Битола, Сободан Бончановски кој откако сами си поднесе оставка од секретарската функција и сам си се назначи за раководител на Секторот за финансии во Општината Битола, деновиве откако со Талески зедоа годишни одмори постојано е ангажиран во ...

Read More »

Вработените во Општината пресреќни од победата на Наташа: Имало спас!

Имало спас! Со овие зборови ме дочекаа денеска група вработени во Општинската админстрација на излегувањето од Онсовниот суд во Битола, со кои по речиси 8 месеци откакао Талески ја прекина соработката со Битолски весник прв пат се видовме. Имало спас, ...

Read More »

Бончановски сам се разреши од секретар и сам се именува за раководител

Десната рака на Владимир Талески, Слободан Бончановски во пресрет на изборите си дал оставка од функцијата секретар на општината, за да веднаш потоа истиот со решение на градоначалникот Талески повторно бил нанчен за раководител на Секторот за финансии. Ова денеска ...

Read More »

Секретарот на Општината Битола, Сободан Бончановски сопственик на книго биро

Како и градоначалникот Владимир Талески кој имал приватна фирма “ Арт Медија ДОО Битола “ за снимање филмови така и секретарот на Општината Битола, Слободан Бончановски, кој е второ осомничен во случајот “ Транспортер “ за превоз на учениците од ...

Read More »