Home / Tag Archives: Чакаревски

Tag Archives: Чакаревски

Кадровски смени во 33 здраствени институции

Вупно 33 здравствени установи денеска добиваат нови директори. Кадровските смени ќе продолжат до крајот на неделава, изјави денеска заменик-министерот за здравство Гоце Чакаровски одговарајќи на новинарско прашање. Нагласи дека не знае кои директори остануваат на своите функции, но најави дека ...

Read More »