Home / Tag Archives: ерга омнес

Tag Archives: ерга омнес

Груевски му одговори на Заев за (не)решавањето на спорот со името

Поранешниот премиер Никола Груевски за вечерашната изјава на премиерот Заев дека владата на ВМРО-ДПМНЕ во 2012 година прифатила Горна Македонија ерга омнес, Груевски објави реакција на својот Фејсбук профил напиша. -Најдобар демант за она што го говори Заев е факторот ...

Read More »