Home / Tag Archives: фаза

Tag Archives: фаза

Битолските “фармацевти” ја освоија Европа

        Ракометарите на Еурофарм Работник со победата и во реваншот против  екипата на Берн Мури  во Швајцарија ( 28:30) го направија најголемиот клупски успех и се пласираа во групната фаза на ЕХФ Купот. По триумфот во првиот натпревар во ...

Read More »