Don't Miss
Home / Tag Archives: ФЕТОм Турција

Tag Archives: ФЕТОм Турција

Ќатил ферман од Турција до Заев

По минатогодишниот неуспешен обид за воен пуч, Турција уште лани од Македонија побара пресметка со фирми и поединци кои според турските служби биле блиски со „тероростичката организација ФЕТО” предводена од Фетулах Ѓулен, противникот на турскиот претседател Ердоган. Вчера турската амбасадорка ...

Read More »